Odpovídáme každému do 72 hodin!

Článek
5. června 2018

4 důvody, proč se vyplatí pracovat v Kutné Hoře

chram svate Barbory ve meste Kutna Hora

Kutná Hora nepatří mezi velká města, rozhodně  ale nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Proto pokud uvažujete, co dělat po práci, neváhejte a vydejte se zjistit, co všechno vám toto malebné městečko může nabídnout. A s výběrem vám pomůžeme i my!

Ať už jde o odpočinek nebo sport, Kutná Hora zkrátka nabízí mnoho možností. A přestože je Praha vzdálena zhruba hodinu cesty autem, kvůli odpočinku, památkám či sportu nemusíte cestovat nikam. Co všechno tedy Kutná Hora nabízí?

 

1. Malebné historické centrum

Centrum Kutné Hory je totiž plné historických památek. Kam se jen podíváte, všude najdete zachovalé budovy dokazující staleté dějiny města. Jistě to není náhoda, že historické centrum města bylo spolu s kostelem sv. Barbory ​​a kostelem Nanebevzetí Panny Marie zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Leckdo se nemůže pochlubit tím, že žije ve městě s památkami, na které je hrdá celá Evropa. Nemyslíte?

2. Nejdelší bobová dráha v Česku

Po návšteve pamiatok určite dobre padne aj iný druh oddychu. A síce šport. Síce sa v Kutnej Hore nehrá futbal ani hokej na vrcholovej úrovni, zabaviť sa môžete napríklad návštevou na bobovej dráhe. Tá je najdlhšia v Česku a druhá najdlhšia v Európe. Preto jazdu na boboch jednoducho musíte vyskúšať! Vyjde vás na 60 Kč, samotnú bobovú dráhu nájdete v športovom areáli Klimeška na Pobřežní 194.

3. Skvělé místo pro horolezce   

Pokud spíše máte rádi jiné adrenalinové sporty, rovněž si přijdete na své. Okolí Kutné Hory je často vyhledávané horolezci. Určitě nevynechejte údolí Vrchlice či Hlavní a Šimákovskou stěnu. Jsou jako stvořené pro všechny příznivce lezení.

4. Kutnohorské pivo

Po dobrém sportovním výkonu vám jistě dobře padne doušek kvalitního piva. A Kutná Hora by nebyla pravým českým městem, kdyby neměla vlastní pivovar. Pivovar Kutná Hora je skoro tak starý jako město samo a zaměřuje se na hlavně na výrobu speciálů Dačický a Lorec. Zajít na půllitr kutnohorského piva můžete již od 20 Kč kdekoli v centru –  pivnic a restaurací je totiž ve městě nepočítaně.

 

Kutné Hoře dalo název hornictví, kterým bylo toto město v minulosti známé. Dobrá práce se zde dá získat i dnes. A ne ledajaká! I vy můžete začít už dnes svou kariéru v elektrotechnickém průmyslu. Společnost vyrábějící počítače totiž má volná místa pro operátory ve výrobě a řidiče VZV. Předešlé zkušenosti nejsou třeba, navíc dostanete ubytování zcela zdarma. Využijte skvělou příležitost!

Sdílet na Facebooku

Pokračujte ve čtení