Odpovídáme každému do 72 hodin!

Jak se uplatnit na trhu práce
27. ledna 2015

Fotografie k životopisu: Co ano a co ne

zena na koni na plazi

Inovace přicházejí i do oblasti HR (Human Resources). Nejen ze strany HR specialistů, kteří hledají a aplikují stále nové a efektivnější metody hodnocení uchazeče a identifikací jeho kvalit.

Inovace přichází i ze strany uchazečů – různé formáty CV (curriculum vitae – životopis), nebo různé barevné provedení za účelem zviditelnění podstatných informací. Oblíbenou novinkou v CV jsou přiložené fotografie. Tady se HR specialista setkává s velkou škálou kreativity a rozmanitostí při tvorbě vlastních fotografií.

Velmi důležitou kapitolou jsou samotné pózy na jednotlivých fotografiích. Od strnulých a vystrašených školáků, vystřižených z rodinných fotografií před 30-ti lety, přes stužkové, maturitní a svatební fotografie až po femme fatale. Někdy jde až vyloženě o vulgární a přehnané záběry. Některé fotografie by se spíš hodily na titulní stránku pánského časopisu. Nejde zde však jen o dámy. I pánové dokáží vytvořit a zaslat polonahé fotografie.

Mnohdy dokáží pobavit i tak zvaná zátiší, kdy se uchazeč zcela vytrhne z reality. Koupelnové fotky, květinové záhony, fotky z pláže, momentky na ulici, sklenka vína, nebo fotka z krámu s balíčkem odličovacích tamponů jistě nevypadá seriózně. Specifická je i fotka s automobilem, kde samotný automobil zabírá 4/5 fotografie a z automobilu vykukuje jeho majitel. O práci se přece zajímáte vy a ne váš tatínek.

Naše doporučení: přizpůsobte svoji profilovou fotografii pozici, o kterou se ucházíte. Použijte raději jednoduchou a aktuální fotografii s decentním oblečením, bez zbytečných výstřihů a hlavně přiměřenou věku. Váš výraz by měl být nenucený, bez našpulených rtů, jak je to známé z FB. Nejenže takto vyjadřujete svoji osobnost sofistikovaným způsobem, ale také tak projevíte seriózní zájem o danou pracovní pozici.

Martina Bodová

HR Specialistka

Sdílet na Facebooku

Pokračujte ve čtení