Odpovídáme každému do 72 hodin!

Poradíme vám
25. ledna 2022

Jak si přivydělat při překážkách v práci

B2C-překážky

Když zůstanete kvůli překážkám v práci doma se sníženým příjmem, není to lehké. Nicméně i tato situace může mít své výhody. Jako kmenový nebo agenturní zaměstnanec si můžete přivydělat jinde. Za jakých podmínek? A v čem jako agenturní zaměstnanec budete mít výhodu?

S „částečnou prací“ se nejeden zaměstnavatel a zaměstnanec poprvé setkal na začátku koronavirové krize. Zejména pro zaměstnance v automobilovém průmyslu nebyla situace zrovna příznivá. Překážka v práci na straně zaměstnavatele je obsažena v ustanovení § 207 až 210 zákoníku práce. Jedná se o přerušení práce, o prostoje, částečnou práci a jiné překážky na straně zaměstnavatele. Za dobu, kdy jako zaměstnanec nemůžete pracovat pro překážky v práci na straně zaměstnavatele, vám nenáleží mzda, ale náhrada mzdy podle druhu překážky (od 60 do 100 % vašeho průměrného výdělku).

Pokud jste jako zaměstnanec na nařízení zaměstnavatele doma „na překážkách“, můžete si přivydělat bokem na dohodu o provedení práce či na dohodu o pracovní činnosti, a to v jakémkoliv oboru. Podle zákoníku práce můžete mít neomezený počet pracovněprávních vztahů.

Pomůžeme vám najít práci

Jestli pracujete například jako Operátor výroby v automobilovém průmyslu a rozhodnete se přivydělat si třeba ve skladu nebo v obchodě, nemusíte o tom svého stálého zaměstnavatele informovat. Povinnost dát vědět o přivýdělku nastává pouze ve chvíli, kdy byste chtěl brigádničit na pozici shodné se stálým zaměstnáním – tedy být Operátorem výroby v automobilovém průmyslu u jiné společnosti.

Stejná pravidla ohledně neomezeného počtu pracovních vztahů platí pro kmenové i agenturní pracovníky. Být zaměstnanec pod agenturou má ale velké plus. Naše společnost Manuvia nabízí širokou nabídku pracovních pozic po celé České republice i v zahraničí. V případě překážky práce na straně společnosti vám tak jsme schopni z našeho portfolia rychle sehnat dočasnou práci. S hledáním práce se obraťte na nás, nebudete na to sami.

Sdílet na Facebooku

Pokračujte ve čtení