Bezpečnost je pro nás prvořadá. Aktivně sledujeme situaci ohledně koronaviru (COVID-19) a přijímáme opatření, která si můžete přečíst ZDE.

Odpovídáme každému do 72 hodin!

Článek
23. May 2018

[Rozhovor]: Jak vypadá telefonický pohovor? Zeptali jsme se náborářky Ingy

zena na telefonu, ktera vede pohovor

Vyzpovídali jsme naši náborářku Ingu, která v Manuvia pracuje již 2 roky a každý den pomáhá lidem najít dobrou práci. Přečtěte si článek a dozvíte se, jak probíhá telefonický pohovor a co vám Manuvia nabízí. Zjistíte také, jak se nenechat oklamat nelegální agenturou, a proč byste si měli vybrat práci u nás. Jste zvědaví? Čtěte dál.

Ahoj Ingo, jak ses dostala k práci náborářky?

“Velmi jednoduše. Našla jsem si inzerát na pracovním portálu, kde nabízeli práci náborářky. Prošla jsem pohovorem a do tří dnů jsem měla zaměstnání. Pracuji tady už 2 roky.”

Představ nám, jak vypadá pohovor po telefonu?

“V první řadě se představím. Zeptám se kandidáta, zda má čas na krátký rozhovor, abychom si prošli naše pracovní nabídky a vybrali pro něj ideální práci. V případě, že kandidát souhlasí, zjistím, v jakém odvětví pracoval a jaké jsou jeho pracovní zkušenosti. Pohovoříme si o tom, co mu naše společnost může nabídnout. V případě, že kandidát projeví zájem, najdeme společně vhodnou práci, která by ho naplňovala. Po telefonátu mu zašlu materiály, aby si je v klidu doma prošel. Dohodneme se, že mu zavolám další den a společně si projdeme nabídku ještě jednou.”

Jakou práci lidem nabízíte?

“Nabízíme práci v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu. Jde o pozice operátorů výroby, na které většinou není třeba mít předchozí praxi. Je to manuální práce ve výrobě, kde naši zaměstnanci obvykle montují díly do automobilů, šroubují, nebo kontrolují hotové produkty, jako autosedadla, části aut, nárazníky, autorádia a podobně.”

 

Na co jsou kandidáti nejvíce zvědaví?

“Nejvíc je zajímá, jak je to s ubytováním, zda jim ho poskytneme zdarma a zda jim proplatíme cestu na danou zakázku. A, samozřejmě, kolik si vydělají. Vše jim podrobně vysvětlím a společně najdeme dobrou práci. Téměř ke každé pracovní nabídce nabízíme také ubytování a dopravu 100% zdarma, proto není problém vycestovat i v případě, že kandidát nemá dostatek financí.”

Na co se kandidátů ptáte? Dělají po telefonu také testy?

“Ne, testy se po telefonu nedělají. Kandidáti skládají velmi jednoduché zkoušky přímo na zakázce. V testech jsou buďto příklady ze základní školy, jako např. 25:5=5, nebo jde o test pozornosti. A to hledání rozdílů v obrázcích, případně o test zručnosti, např. zda umí zašroubovat šroub.”

Na co by si měli lidé dávat pozor, když je někdo osloví s nabídkou práce po telefonu?

“Určitě je potřeba, abyste si především zjistili, o jakou pracovní agenturu jde. Zda je registrovaná na Úřadu práce, jaké má recenze, kolik zaměstnanců a jak dlouho funguje na trhu. Doporučila bych, abyste si zjistili také poplatky. Zda od vás nebudou chtít platbu za zprostředkování. My od vás žádné poplatky nepožadujeme. Vše pro vás zajišťujeme zdarma. Fungujeme již 20 let a máme více než 3000 spokojených zaměstnanců pracujících na Slovensku i v Česku.”

V čem se liší práce v Manuvia od jiných agentur?

“Jsme rychlí. V mnoha případech dokážeme lidi zaměstnat na TPP již od následujícího dne. Hradíme lidem dopravu na zakázku a také ubytování. Zajišťujeme také koordinátory, kteří jsou k dispozíci den co den.”

mistnost call centra s operatory na telefonu, ktere zprostredkovavaji praci
Naše náborárky v Call centre.

Můžete nabídnout také práci pro páry nebo skupiny kamarádů? Mají o to lidé zájem?

“Samozřejmě, oslovuje nás mnoho párů, které chtějí vycestovat za prací společně. V takovém případě jim zajistíme práci a poskytneme ubytování na dvojlůžkovém pokoji, aby měli své soukromí. Stejně tak nás oslovují party kamarádů nebo větší skupiny. Máme dokonce zaměstnance, kteří dají kontakt na nás svým známým a ti na doporučení vycestují.”

Představme si, že jsem kandidátka na práci, prošla jsem pohovorem a práci přijala. Jaký je další postup?

“Dohodneme se s tebou na termínu a čase vycestování. Až do dne, kdy máš vycestovat, spolu budeme v kontaktu. Cestuje se obvykle vlakem nebo autobusem. Po příjezdu na stanici tě bude čekat koordinátor. Zaveze tě na ubytovnu, pomůže s ubytováním a druhý den půjdeš na školení, podepíšeš smlouvu a začneš pracovat.”

Ingo, děkujeme za rozhovor. Pokud hledáte práci, neváhejte nás kontaktovat. Možná právě s Ingou najdete svou novou práci.

Sdílet na Facebooku

Pokračujte ve čtení