Odpovídáme každému do 72 hodin!

KoronavirusPoradíme vám
24. března 2020

Nejčastější otázky kandidátů

zena drzici tabulku se zaskrtnuto ukoly s textem zodpovime vase otazky ohledne prace behem karanteny

Jak mám postupovat, když chci pracovat v Manuvii?

Kontaktujte nás prostřednictvím bezplatné infolinky na čísle 800 400 499 nebo nám můžete napsat email na adresu info@manuvia.cz. Aktuálně jsou naše pobočky uzavřené a všechny pohovory probíhají telefonicky. Podrobnější informace si můžete přečíst v našem článku.

muz v rousce s textem ziskejte praci behem karanteny

Dokáže mi Manuvia nabídnout práci? Jsou volná pracovní místa?

O aktuálně volných pracovních pozicích Vás budou informovat naši náboráři na výše uvedených kontaktech.

Chci novou práci, ale mám obavy ohledně nákazy koronavirem.

K situaci se stavíme zodpovědně. Naše agentura přijala vícero opatření, abychom eliminovali riziko šíření nákazy. Všem kandidátům dáváme před nástupem do práce podepsat čestné prohlášení o jejich dobrém zdravotním stavu. Stejně tak nám musí v čestném prohlášení potvrdit, že za posledních 14 dní nenavštívili rizikové země. Před nástupem do práce kandidátů informujeme o tom, jak předcházet nákaze a každý dostane leták s instrukcemi. Našim zaměstnancům pravidelně měříme teplotu.

I na pracovišti našich klientů probíhají přísná hygienická opatření. Když je budete dodržovat a respektovat i Vy, riziko nákazy snížíte.

Když na pracovišti zjistím, že jsem byl v kontaktu s člověkem, který se vrátil ze zahraničí, musím jít do karantény?

Kontaktujte svého obvodního lékaře, který Vám poskytne bližší informace o následném postupu.

Jak mám postupovat, když mám podezření, že jsem se nakazil?

Zůstaňte doma nebo ve svém pokoji na ubytovně a ihned kontaktujte svého lékaře. Lékař vám poskytne všechny potřebné informace a instrukce. Nezapomeňte informovat koordinátora o Vašem zdravotním stavu. V případě, že jste ubytovaní na naší ubytovně, další instrukce Vám doplní náš koordinátor.

Jak se mám chovat, abych snížil riziko nákazy?

Především buďte zodpovědný sám k sobě i ke svému okolí. Často a důkladně si umývejte ruce mýdlem nebo dezinfekčním gelem. Pravidelně utírejte dezinfekčními ubrousky předměty, které používáte (mobil, klávesnice). Kašlete a kýchejte do kapesníku a potom jej vyhoďte. Vyhýbejte se velkému seskupení osob a udržujte si bezpečný odstup (cca 2 metry). Vyvarujte se kontaktu s nemocnými lidmi. Necestujte do zasažených lokalit. Doporučujeme sledovat aktuální informace na ověřených webových stránkách.

Jaký je aktuální stav s čerpáním ošetřovného z důvodu uzavření školských zařízení?

Ošetřovné se bude poskytovat po celou dobu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií, kdy budou uzavřené školy a další dětská zařízení. Bude se vztahovat na všechny děti mladší 13 let. Dva pečující se budou moct dle potřeby střídat. Počet střídání je neomezený. Ošetřovné bude vypláceno zpětně k datu přijetí mimořádných opatření. Na finanční příspěvek mají nově nárok i OSVČ. Bude vyplácen na základě žádosti a čestného prohlášení podaných na živnostenském úřadě. Více informace najdete na stránkách MPSV.

Vydávání vstupních lékařských prohlídek je zastavené. Jak mám postupovat, když budu nastupovat do nové práce?

V České republice aktuálně nahrazuje Vstupní lékařskou prohlídku – Čestné prohlášení. Tento dokument vám bude k dispozici při nástupu do nového zaměstnání. Čestné prohlášení současně nahrazuje i potravinářský průkaz.

Sdílet na Facebooku

Pokračujte ve čtení