Odpovídáme každému do 72 hodin!

KoronavirusZa oponou Manuvia
12. listopadu 2020

Pracovní příležitosti jsou tu stále, říká CEO Manuvia Ondřej Wysoglad

Untitled-5

Od vypuknutí Covid-19 zažila řada lidí neočekávané změny ve své dosavadní kariéře a přibývá i lidí, kteří se aktuálně o své stávající zaměstnání stále obávají. Je strach z nedostatku práce oprávněný? Na to odpoví Ondřej Wysoglad, CEO společnosti Manuvia.

Práce je, ale…

Ačkoliv před pandemií byl na trhu práce velký přetlak nabídek, současná situace již tak příznivá není. Práce je stále dostatek, nicméně se nemusí jednat o pozice, na které byly lidé doposud zvyklí. Je proto třeba brát v potaz, že v některých oborech poptávka téměř vymizela, v jiných naopak enormně narostla. A své hledání nových pracovních příležitostí tomu přizpůsobit. Jsme ve složité době a krize se určitým způsobem dotkla mnoha společností. Doporučuji proto rozšířit hledání i mimo svůj dosavadní obor a reagovat na nabídky například z logistiky, výroby, stavebnictví či farmaceutiky, kde zájem o pracovníky nejen přetrvává, ale dokonce stále roste.  Krize rovněž odhalil naši závislost na levné pracovní síle a tato pracoviště nyní často zejí prázdnotou a nedostatkem zaměstnanců skutečně trpí.

„Pokud člověk přijde o práci, nemusí se bát, že by znovu nenašel uplatnění. Nicméně je třeba počítat i s tím, že na nějakou dobu může vykonávat práci, která se od jeho původní představy může značně lišit.

Míra spokojenosti roste

Vzhledem k nejistotě na trhu práce narůstá i míra spokojenosti zaměstnanců a snižuje se jejich ochota práci měnit. Lidé mají rádi jistotu, kterou u dlouhodobého zaměstnavatele mají a raději ji upřednostní před možností karierního růstu, nespokojeností s výší mzdy či dalšími aspekty, kvůli kterým by dříve opustili svá dosavadní místa. Změnu zaměstnání vnímají jako riziko, kterému je vzhledem k aktuálnímu dění lepší se vyhnout. Přeci jen nevědí, jak to v nové firmě chodí a změna zaměstnání je pro řadu lidí velmi stresující záležitost.

Řešením mohou být i brigády

Podzim i období před Vánoci je pro velké množství firem zlomovým obdobím, proto často hledají výpomoc ve formě brigádníků. Někteří lidé rovněž nechtějí jen čekat na podporu od státu a snaží se se situací poprat sami a zlepšit tak, alespoň částečně, svoji finanční situaci. Poměrně velké množství nabídek brigád můžeme hledat v zemědělství a stavebnictví, kde práci z velké části zastávali cizinci, nebo ve skladech či doručovacích službách, které aktuálně zažívají obrovský boom.

Hledáte aktuálně nové uplatnění. Máme pro vás velké množství otevřených nabídek na nejrůznější pozice. Přidejte se k více než 13 000 spokojených zaměstnanců.

Zobrazit seznam otevřených nabídek

Sdílet na Facebooku

Pokračujte ve čtení